Turistler Tarafından Henüz Keşfedilmemiş 15 Yer

Avrupa’da turist akınından ve kalabalık gezi noktalarından bıktıysanız bu yazı tam size göre. Turist akınlarından uzak kalmayı başarabilmiş, bilenin gittiği birbirinden güzel seyahat noktalarını sizin için yazdık.. Gelin hep beraber bu gizli ama birbirinden güzel 15 noktaya göz atalım..

1. Saray Bosna – Bosna Hersek

1 Bosnia

Dağların arasındaki bu şehir doğu ile batının sentezi olarak karşımızda dimdik duruyor. Uzun yıllar Osmanlı İmparatorluğu sınırları içinde kaldığı için Osmanlı mimarisi ve kültürü taşıyan yapıları ve tarihiyle Saray Bosna görülmeye değer yerlerin başında geliyor.

2. Kungsleden – İsveç

2 Kungsleden

Bu bölge özellikle doğa yürüyüşü severler için ideal. 450km lik uzun doğa parkuruyla Avrupa’nın en büyük bakir doğa parkurlarından biri.

3. Bacharch – Almanya

3 Bacharch

Ren nehri kenarındaki bu küçük kasaba taş sokakları, renkli evleri, görkemli kaleleri ve kiliseleriyle görülmeye değer.

4. Svalbard – Norveç

 

4 Svalbard

Bu takımadalar Norveç ile Kuzey Kutbu arasında Artctic Okyanusu’nda yer alıyor. Buraya giderseniz kar için muhakkak kalın kıyafetlerinizi yanınıza alın. Kuzey Işıklarını buradan izlemeye ne dersiniz?

5. Berat – Arnavutluk

5 Berat

Berat kasabası 13. yydan kalma kalesi ve bizans kilisesiyle UNESCO Dünya Mirasları listesine girmeyi başarmış tarihi yerleşim yerlerinden.

6. Kizhi Adası – Rusya

6 Kizhi

Onega Nehrinin üzerinde yer alan Kizhi Adası’nda 30 minyatür kubbesiyle muhteşem bir yapı olan ahşap kiliseyi görebilirsiniz.

7. La Roque Gagaeac – Fransa

7 la roque

Güney Fransa’nın Dordogne Nehri’nin yanında kayalıklara kurulmuş bir kasaba burası. Egzotik bitki örtüsü ve iklimiyle bu zamana kadar gördüğünüz yerlerden çok farklı La Roque.

8. Triglav Tepesi – Slovenya

8 triglav

Kuzeydoğu İtalya’dan Sloveya’ya uzanan Julian Alplerinde bulunan bu tepede Heidi çizgi filmindeki sahneleri görebilirsiniz. Nefes kesici bir manzara değil mi?

9. Cesky Krumlov – Çek Cumhuriyeti

9 krumlov

Burası 13. yüzyıl mimarisinin halen gözlemlenebildiği bir kasaba.

10. Azore Adaları – Portekiz

10 azore

Azore Adaları herşeyi birarada bulabileceğiniz bir destinasyon. Mavi-yeşil gölleri, harika şarapları, volkanik dağları ve kraterleri, rengarenk çiçekleri ile büyüleyici bu topraklar.

11. Kasmu – Estonya

11 kasmu

Bu doğal park bölgesi doğa ve macera düşkünleri için biçilmiş kaftan. Burada yelken, atçılık, balıkçılık ve kano gibi doğa ile iç içe birçok aktivite yapabilirsiniz.

12. Bucovina – Romanya

12 bucovina

Romanya ile Ukrayna sınırındaki bu kasaba resimli kilise ve manastırlarıyla ünlü.

13. Lampedusa – İtalya

13 lampedusa

İtalya açıklarındaki bu ada Kuzey Afrika ve geleneksel İtalya izlerini taşıyor. Sıcak ve kuru iklimi ve Roma cazibesini bir arada bulabilirsiniz.

14. Cangas De Onis – İspanya

14 cangas de onis

Burada Roma İmparatorluğundan beri hala ayakta kalan son köprülerden olan Puente Romano’yu görebilirsiniz.

15. Danimarka Faroe Adaları 

15 d faroe

Norveç ile İzlanda arasında kalan bu adalar doğarı en saf haliyle size sunuyor. Rengarenk evleri ve şelaleleri de cabası..

 

Şimdiden keyifli seyahatler..

Melih BİLDİREN

kaynak: businessinsider

Hakkında Melih

Melih
Çanakkale’de doğmuş, hayatının 20 yılını İzmir’de geçirmiş, İstanbul’da yaşayan, D.E.U. İşletme Fakültesi Mezunu, Pazarlama İletişimi neferi, Havacılık tutkunu, Motosiklet aşığı, Pozitif, Gülmeyi ve konuşmayı seven, Ceren’in eşi,

Bunu okudunuz mu?

2015 Yılı Nasıl Geçti ?

Geçtiğimiz yıl bu zamanlarda Dünya Büyük dedik ve Ceren’le birlikte dünyayı yeniden keşfetmek için yola …

Bisikletle Çağdaş Yaşam

Daha önceleri hep okuduğum ve duyduğum şehirlerdeki kiralık bisiklet ünitelerini ilk kez Londra gezisi yaptığımda canlı canlı görmüştüm. …

One comment

  1. Danimarka darbe adaları çok güzel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.