Seyahate Teşvik Eden 10 Etkileyici Film – 2. Bölüm

Geçtiğimiz hafta izlediğim filmlerden seyahat ile ilgili olanları derlemiştim hatırlarsanız. Hatırlamayanlar Buradan ilk listeyi okuyabilirler 🙂 Bu yazı ciddi anlamda çok okundu ve paylaşıldı. Devamını isteyenler veya öneride bulunan takipçilerimiz için devam niteliğinde 2. yazıyı hazırladım. Bu seyahat filmleri sizi oturduğunuz yerden kaldırmaya yetecek inanın bana 🙂

2. bölüm seyahat filmleri için buradan buyrun;

The Secret Life of Walter Mitty (2013)

Walter Mitty

Bir dergide arşiv sorumlusu olarak çalışan bir adamın hayal dünyasındaki yolculukları ve serüvenleri.. Ben Stiller yine her zamanki gibi harika bir oyunculuk sergiliyor bu filmde.

The Way (2011)

The way

Filmde, Katoliklerin Hac yolu olarak bilinen İspanya’nın Galiçya bölgesindeki yolu yürürken ölen oğlunun bedenini almak için aynı yolda maceraya koyulan Amerikalı bir babanın serüveni anlatılıyor.

Seven Years in Tibet (1997)

seven years

Brad Pitt‘in başrolünde olduğu kült filmlerden biri. Avusturyalı bir dağcının Himalaya’lara tırmanma yoluna çıktığı ve budizm felsefesiyle tanıştığı ilginç macerasını anlatıyor bu film. Filmdeki mekanlar ve kültür kalkıp oraya gitmek için güzel nedenler veriyor insana 🙂

One Week (2008)

one week

Hayatın anlamını keşfetmek için Kanada boyunca vintage motoruyla yola serüvenine çıkan genç bir adamın öyküsü. Özellikle motorsikletseverlerin hoşlanacağı bir yol hikayesi.

Before Sunrise (1995), Before Sunset (2004), Before Midnight (2013) Üçlemesi

Before Sunset

Bu üçleme aslında çok efsane 1995, 2004 ve 2013 yıllarında çekilen ve bir çiftin ilişkilerinin farklı evrelerinin anlatıldığı filmlerde Paris, Viyana, Yunanistan, Budapeşte gibi harika yerlere tanık olacaksınız. Listedeki en favori filmlerim, şiddetle tavsiye edilir..

The Bucket List (2007)

Hayatlarının son demlerini yaşayan ve tesadüf üzeri hastanede tanışan biri çok zengin ama mutsuz (Jack Nickleson), diğeri orta halli (Morgan Freeman) 2 adamın dünya turuna çıkıp ölmeden önce yapılması gerekenler listelerini tek tek yaptıkları harika bir film. 🙂

The Darjeeling Limited (2007)

darjeeling limited

Farklı karakterlerdeki 3 kardeşin babalarının ölümünden sonra çıktıkları Hindistan yolculuğu ve yollardaki maceralarını anlatan bir film bu. Biz izlerken biraz sıkıldık ama özellikle Hint kültürüne merağınız varsa keyifle izleyebilirsiniz 🙂

The Way Back (2010)

the way back

1940 yılında Sovyet Rusya’sında çalışma kampından kaçıp 6000 km yol yürüyerek Hindistan’a ulaşan bir grubun yol hikayesini anlatan gerçek bir öykü..

Tracks (2013)

track

Bir köpek ve 4 deveyle birlikte Avustralya çöllerinde 2 yıl süren bir yol serüvenini anlatıyor bu film. Filmde ana karakter olan Robyn Davidson’a bir National Geographic fotoğrafçısı da eşlik ediyor. Film Avustralya’lı yazar Robyn Davidson’un kendi anılarını anlattığı biyografi kitabından uyarlama.

Little Miss Sunshine (2006)

little miss sunshine

Bu filmi bir taraftan yazıyı yazarken izledik 🙂 ve hemen ekledik. Ailenin en küçük üyesi olan kızlarının tek hayali, ülkenin diğer ucundaki güzellik yarışmasına katılmaktır. Bu hayali gerçekleştirmek için hep beraber yola koyulan komik ailenin başından geçen yol maceraları.. Eğlenceli bir hafta sonu filmi, tavsiye ediyoruz.

Şimdilik bu kadar.. Aklımıza geldikçe yeni listeler için seyahat filmleri toplamaya devam edeceğiz..

İlk listeye ve yazıya Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz..

Ceren BİLDİREN

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

https://www.facebook.com/dunyabuyuk

https://instagram.com/dunyabuyuk/

https://twitter.com/dunyabuyukcom

Hakkında Ceren Bildiren

Alsancak’ta doğmuş, hayatının 25 yılını İzmir’de geçirmiş, İstanbul’da yaşayan, İşletme Fakültesi Mezunu, SAP Kurdu, Retro düşkünü, Moda takipçisi, Sinema ve Tiyatro aşığı, Gülmeyi ve konuşmayı seven, Melih’in eşi..

Bunu okudunuz mu?

Bisikletle Çağdaş Yaşam

Daha önceleri hep okuduğum ve duyduğum şehirlerdeki kiralık bisiklet ünitelerini ilk kez Londra gezisi yaptığımda canlı canlı görmüştüm. …

Dünyanın En Yüksek 10 Binası

Yüksek binalar her zaman şehirler için övünç kaynağı yapılar olmuştur. İnsanın doğasındaki “hep daha fazlasını …

6 comments

  1. Kesinlikle Last Samurai. Japonyaya gitme vesilemdir 🙂

  2. Güzel bir liste. Benim önerimde “Zindagi Na Milegi Dobara 2011” filmidir. Gerçekten maceracı ve gezgin yanlarınızı tetikleyecek bir film.

  3. Little Miss Sunshine favorim 🙂

  4. Little Miss Sunshine ne güzel filmdi gerçekten de

  5. Listenin belkide en iyi filmine(The Darjeeling Limited) izlerken sıkıldık yazmışsınız. Lütfen bir daha seyahat ile ilgili film tavsiyesi verecekseniz daha profesyonel birilerine danışın derim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.