Ucuz bilet bulup çok yer gezmek istemez misiniz?

Ucuz uçak bilet fiyatlarının bazı dönemlerde çok yüksek bazen ise çok düşük olduğunu mutlaka şimdiye kadar bir yerlerden duymuş veya kendiniz keşfetmişsinizdir. Başlıca fiyat artışının düşmesini tetikleyen etken ise yoğun ilginin olması veya azalmasıdır. Tabi sadece bu bilgiler ışığında ucuz uçak bileti bulmamız kolaylaşmıyor, bazı pratik bilgilere de ihtiyacımız var. Çünkü uçuş fiyatlarımızı etkileyen birçok faktör de içinde yer alıyor ki, biz tercihimizi bu etkenleri temel alarak yaparsak ekonomik seyahat yollarını keşfetmiş oluyoruz.

Havaalanı tercihi

Bazen şehirler tek bir havaalanından ibaret olmuyor. Doğal olarak burada yer alan havaalanlarından mutlaka birinin popüler olması, diğerinin ise daha az tercih edilmesine sebep oluyor. Bu sebeple o hava alanlarına giden uçuşların bileti diğerlerine oranla çok daha ucuz olmaktadır.

Havayolu Şirketi tercihi

Bu konuda ise yapacağınız, size kolaylık sağlayacak uçak bileti arama motorlarının birinden yardım almaktır. Sizin için bu alanda başarılı bir firma olan Rotaradar tüm havayolu firmalarını karşılaştırıp hangi firmanın bileti sizin belirlediğiniz günde uygunsa size ucuzdan pahalıya doğru sıralama yapmaktadır. Böylelikle Rotaradar tek bir sistem üzerinden kolayca bütün havayolu firmalarının ucuz uçak bileti fiyatlarına bakmanıza ve en uygun uçak biletini almanıza yardım etmektedir.

Esnek saat tercihi

Yoğun talebin olduğu zaman aralıklarında ise havayolu firmaları uçak bilet fiyatlarını değiştirmektedir. Daha az rağbet gören saatlerde uçarak daha ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Yani örnek vermek gerekirse, öğlen uçuşları daha yüksek fiyat aralığında olurken gece uçuşları daha uygun fiyatlı olmaktadır. Ne kadar çok talep varsa o kadar pahalı olan biletler yerine talep az olduğu saatlerde de uçarak bilet fiyatınızı daha ucuza alabilirsiniz.

Aktarmalı Uçuşlar tercih edin

Direkt uçuşlar aktarmalı uçuşlara göre daha çok tercih edildiğinden dolayı fiyatları daha pahalı olmaktadır. Bu yüzden aktarmalı uçuşları tercih ederek ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken tek kural aktarmanızı kendiniz oluşturduysanız başka vize ile girilen başka bir ülkeye uğramadan aktarmanızı gerçekleştirmeniz. Mesela Amerika vizeniz var ve aktarmanızı Avrupa ülkelerinden birinden yapmak için bilet aldıysanız, bu durumda ayrı bir Schengen vizesine ihtiyacınız oluyor ve bagajınız direkt diğer uçuşa aktarılmadığı için tekrar bagaj işlemleri ile uğraşıyorsunuz. Aktarmalı veya aktarmasız her yöne olan tüm uçuşları Rotaradar üzerinden karşılaştırıp sizin için en uygun uçak biletini bulup seyahatlerinizde tasarruf edebilirsiniz.

Hakkında Melih

Çanakkale’de doğmuş, hayatının 20 yılını İzmir’de geçirmiş, İstanbul’da yaşayan, D.E.U. İşletme Fakültesi Mezunu, Pazarlama İletişimi neferi, Havacılık tutkunu, Motosiklet aşığı, Pozitif, Gülmeyi ve konuşmayı seven, Ceren’in eşi,

Bunu okudunuz mu?

Yaz tatilinde hangi araba kiralanmalı ?

  Araç kiralamanın hızla yaygınlaştığı günümüzde birçok kişi tatile çıkmadan önce kiralık araçlarını ayarlamaktadır. Araç …

Mavi Tur Nedir?

Mavi yolculuk turları, ilk olarak 1950 yılında Azra Erhat, Sebahattin Eyüboğlu ve Cevat Şakir Kabaağaçlı (Halikarnas …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.