Yeni Yıl Kutlaması İçin En Efsane Şehirler

Her yıl televizyonda ve internette dünyadan efsane yeni yıl kutlaması görüntülerini izleriz. Her zamanki gibi önce en doğuda Yeni Zelanda civarlarında başlayan ve 24 saat sonra Havaii‘de sona eren tam bir günlük kutlamalar bunlar. Her yıl milyonlarca insan dünyanın çeşitli yerlerindeki bu büyük kutlamalara katılmak için seyahat ediyor. Düşünün kim istemez ki dünyanın en popüler yılbaşı partilerinden biri olan New York Times Square‘deki devasa açık hava partisine katılmayı ve ya Sidney‘deki muhteşem havai fişek gösterisini canlı izlemeyi..

Gelin dünya çapında Yeni yıl kutlaması için en efsane şehirlere birlikte göz atalım;

1- New York City – Times Square

Yılbaşı gecesi Times Square’i anlatmaya pek gerek yok sanki. Dünyanın en büyük açıkhava partisi burada yapılıyor. Milyonlarca insan her yıl yeni yıla girmek için buraya akın ediyor. Bizim Taksim’i düşününce gitmek lazım mı bilemedim 🙂

New York

2- Rio De Jenerio – Copa Cabana Plajı

Geçtiğimiz yıl 2 milyondan fazla katılımcı ile devasa bir plaj partisi yapılmış burada. İnsan seli resmen..

rio

3- Sidney – Sidney Limanı ve Meşhur Opera Binası

sidney

4- Edinburgh

Burada kısa bir not düşeyim istedim. İskoçya’da bu yeni yıl kutlamalarının adı Hogmanay, yılın son günü anlamına geliyor. Fakat burada partiler ve kutlamalar 3 gün sürüyor. 30 Aralık’ta halkın meşalelerle başlattığı parti yeni yıl sabahına dek tüm sokaklarda sokak partileri konseptinde devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Edinburgh Kalesi’nden 4.5 ton ağırlığında havai fişek atılmış. Gitmeye değer mi dersiniz? 🙂

edinburg

5- Londra

Her yıl 250.000’den fazla insan Themes Nehri’nin kenarındaki banklara oturup London Eye’da ve nehir boyunca yapılan muhteşem havai fişek gösterilerini izliyor.

Londra

6- Hong Kong

Hong Kong’a gittiğimde izlemiştim, her gece 20:00’da gökdelenlerin ışıklarıyla yapılan meşhur bir ışık şovu vardır, Kawloon adasında kıyıdan keyifle izlersiniz. İşte o şovun devasa boyutunu ve havai fişekli olanını düşünün. Bu gerçekten herkesin hayatında bir kere şahit olması gereken bir manzara bence..

Hong Kong

7- Berlin

Berlin’deki kutlamalar daha çok sokak festivali havasında geçiyor. Brendenburg Kapısı’ndan başlayan yaklaşık 2 kilometrelik bir alanda her türlü yiyecek içeceği bulabileceğiniz dev bir açık alan partisi..

Berlin

8- Las Vegas

vegas

9- Bahamalar

Bahamalarda yeni yıl daha çok sokak gösterileriyle kutlanıyor. Meşhur Rio karnavalını andıran sokak şovlarının yanında parti ve tabi havai fişek gösterileri de cabası..

Bahamalar

10- Paris

paris

O zaman yazının sonunda Aralık ayının klasik sorusunu soralım 🙂 Peki bu yılbaşı ne yapıyoruz?

 

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

https://www.facebook.com/dunyabuyuk

https://instagram.com/dunyabuyuk/

https://twitter.com/dunyabuyukcom

Hakkında Melih

Çanakkale’de doğmuş, hayatının 20 yılını İzmir’de geçirmiş, İstanbul’da yaşayan, D.E.U. İşletme Fakültesi Mezunu, Pazarlama İletişimi neferi, Havacılık tutkunu, Motosiklet aşığı, Pozitif, Gülmeyi ve konuşmayı seven, Ceren’in eşi,

Bunu okudunuz mu?

2015 Yılı Nasıl Geçti ?

Geçtiğimiz yıl bu zamanlarda Dünya Büyük dedik ve Ceren’le birlikte dünyayı yeniden keşfetmek için yola …

Bisikletle Çağdaş Yaşam

Daha önceleri hep okuduğum ve duyduğum şehirlerdeki kiralık bisiklet ünitelerini ilk kez Londra gezisi yaptığımda canlı canlı görmüştüm. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.