Sık Seyahat Edenlere 2. Pasaport Müjdesi

Birçok zaman yaşadığımız vize alma, pasaport bekleme sorunlarına İçişleri Bakanlığı sonunda 2. pasaport alma hakkı ile önemli bir çözüm getirmiş. Özellikle İngiltere gibi bazı ülkelerde vize alma süreleri 20 günleri bulabiliyor bu da sizin pasaportunuzun o süre içinde konsoloslukta rehin kalması anlamına geliyor. Bu durum da sık seyahat edenler için zaman zaman sorun teşkil edebiliyordu.

Hürriyet’te rastladığım bir habere göre sık seyahat eden kişiler için 2. pasaport alma hakkı başlamış. Pasaportunuz vize işlemleri için bir konsoloslukta ise ve o sürede yurtdışında başka bir ülkeye gitmeniz gerekiyorsa artık 2. pasaport almayı talep ediyor ve alabiliyormuşsunuz.

Bu teknoloji devrinde kullanılan kağıt defter pasaportlar aslında çok saçma değil mi? Elektronik bir kart ile de bu konu çözülebilir görüşündeyim. Bu sıkıntı birkaç defa benim başıma gelmiş ve pasaportum konsoloslukta tutsak durumda olduğu için programımı değiştirmek zorunda kalmıştım. Teoride kulağa harika gelen bu 2. pasaport alma işi umarım pratikte de kolayca yapılabilir de bizler gibi sık seyahat eden kişilere kolaylık olur.

Konuyla ilgili detaylara https://epasaport.egm.gov.tr? adresinden ulaşılabiliyormuş..

Melih BİLDİREN

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

https://www.facebook.com/dunyabuyuk

https://instagram.com/dunyabuyuk/

https://twitter.com/dunyabuyukcom

Hakkında Melih

Çanakkale’de doğmuş, hayatının 20 yılını İzmir’de geçirmiş, İstanbul’da yaşayan, D.E.U. İşletme Fakültesi Mezunu, Pazarlama İletişimi neferi, Havacılık tutkunu, Motosiklet aşığı, Pozitif, Gülmeyi ve konuşmayı seven, Ceren’in eşi,

Bunu okudunuz mu?

2016 Yılında Gidilebilecek Vizesiz Ülkeler

Geçtiğimiz yılın başlarında 2015 yılı için Gidilebilecek Vizesiz Ülkeler yazısını yazmıştık. Yıl boyunca blogun en çok …

2016 Resmi Tatil Günleri

2016 resmi tatil günleri ne bakınca insanın bir içi açılıyor sanki 🙂 Biliyorsunuz biz de …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.