Evlilik Teklifi İçin En Romantik 10 Yer

Eğer hayatınızın geri kalanını geçireceğinize inandığınız insanla birlikteyseniz, sıra o sihirli soruyu sormaya gelmiştir. Peki bu soruyu nerede ve nasıl sorsanız unutulmayacak bir an yaratmış olursunuz?

Evet.! Evet.! Evet.! garantili 10 yeri sizin için yazdık.

1. Bagan, Mynamar

1

Bu şehirde güneş bile gerçek dışı doğuyor. 9. ve 13. yüzyıllar arası Pagan Krallığına ev sahipliği yapmış bu şehir 10.000 budist tağınağına ev sahipliği yapıyor. Sevgilinizi alıp bunlardan birinin ki özellikle Lawkaoushaung tapınağının üzerine çıkın güneş doğarken sihirli soruyu ona sorun.

Bagan’ı ziyaret etmek için en ideal zaman Kasım ve Şubat arasındaki aylardır.

2. Trolltunga, Skjeggedal, Norveç

2

Eğer sevgiliniz doğa aşığıysa, yüksekten korkmuyorsa ve sizinle Dünya’nın sonuna bile gelmeye hazırsa burada yapacağınız bir evlilik teklifi ile onun aklını başından alabilirsiniz.

3. New York, ABD

3

Romantik yerlerden bahsedince New York’u es geçmek olmazdı. Mesela Rockefeller Center’daki buz pistinde paten yapmak isterseniz arzu ettiğiniz müzik eşliğinde birşeyler planlayabilirsiniz veya Empire States binasının 86. katından muhteşem şehir manzarasını izlerken oradaki saksafoncudan istek parça çaldırabilirsiniz. Bunları beğenmediyseniz Brooklyn Köprüsü’nün harika manzarasının eşliğinde ya da yaz aylarında Central Park’ta romantik bir göl gezintisinde.. Yani New York size bir ömür unutulmayacak evlenme teklifleri yapmanız için birçok seçenek sunuyor. Karar sizin 🙂

4. NamibRand Doğal Parkı, Namibya

4

Eğer Namib Çölü’ndeyseniz romantik bir ortam için ay ışığına ihtiyaç duymazsınız, yıldızların ışığı size yetecektir. Bölgenin yaban hayatı ve eşsiz manzaralarıyla dolu bir gün geçirdikten sonra, gün batımı ile birlikte teklifinizi yapabilirsiniz.

5. Amalfi Kıyıları, İtalya

5

Her ne kadar Venedik, Roma ve Floransa harika yerler olsa da Napoli’nin Amalfi Kıyıları aşık çiftler için en güzel yerlerin başında gelir. Bu güzel bölgede kendinize harika yerler keşfedebilir ve unutulmaz bir evlilik teklifine imza atabilirsiniz.

6. Udaipur, Rajastan, Hindistan

6

Udaipur şehri, Hindistan’ın en romantik yeri olarak adlandırılır. Süslü sarayları, tapınakları, Pichola Gölü kıyıları ve adeta gölün üzerinde yüzüyor gibi görünen beyaz mermerli Göl Sarayı ile adeta masal diyarından çıkmış gibi görünür bu şehir. Burada yapacağınız bir evlenme teklifi ile kendinizi bu masalın bir kahramanı gibi hissedebilirsiniz.

7. Arches Doğal Yaşam Parkı, Utah, ABD

7

Bu parktaki kırmızı kaya formları tüm heybeti ama bir o kadar da zarifliğiyle, doğal yaşamı birlikte keşfetmeyi seven çiftler için ideal yapılar olarak adlandırılabilir. Eğer siz de aya tırmanışı, dağ bisikleti gibi extreme sporlardan hoşlanan bir çiftseniz bu bölge size inanılmaz deneyimler sunmaya hazır bekliyor.

8. Paris, Fransa

8

Paris için çok fazla bir şey yazmaya gerek yok diye düşünüyorum. Dünya’da aşkın başkenti olarak anılan bu şehirde unutulmaz bir evlenme teklifi yapmak için bir çok mekan yakalayabilirsiniz. Evlenme teklifinin ardından da The Pont des Arts köprüsüne aşk kilidinizi asarak aşkınızı ölümsüz hale getirmek için ilk hamleyi yapabilirsiniz.

9. Príncipe Adası, São Tomé ve Príncipe

9

Orası da neresi dediğinizi duyar gibiyim 🙂 E malum yazımızın başlığı unutulmaz evlenme teklifleriydi ama bu mekanın adını nasıl unutmayacaksınız onu bilemiyorum 🙂 Afrika’nın batı kıyılarının açıklarındaki Guyan Körfezi’ndeki bu adaya gitmek için en doğru zaman Haziran-Eylül tarihleri aralığı.

10. Antartika

10

Antartika gerçekten de bir evlenme teklifi için gayet görkemli bir hedef olarak görünüyor. Güney Okyanus’ta yapılacak uzun bir yolculuk bu kıtanın Dünya’nın ucu olduğu konusunda ikna etmeye yetecektir. Bu eziyete sizinle katlanacak bir kişi de artık size hayır demez diye düşünüyorum 🙂 Bir deneyin isterseniz..

Bu kadar seçenek arasında karar size kalmış. Bunların hiçbirini yapamasanız bile sizin evlenme teklifiniz sevdiğiniz insan için hayatı boyunca unutulmayacak bir an olacaktır.

Selamlar.

Melih BİLDİREN

 

Kaynak: lonelyplanet.com

Hakkında Melih

Melih
Çanakkale’de doğmuş, hayatının 20 yılını İzmir’de geçirmiş, İstanbul’da yaşayan, D.E.U. İşletme Fakültesi Mezunu, Pazarlama İletişimi neferi, Havacılık tutkunu, Motosiklet aşığı, Pozitif, Gülmeyi ve konuşmayı seven, Ceren’in eşi,

Bunu okudunuz mu?

2015 Yılı Nasıl Geçti ?

Geçtiğimiz yıl bu zamanlarda Dünya Büyük dedik ve Ceren’le birlikte dünyayı yeniden keşfetmek için yola …

Bisikletle Çağdaş Yaşam

Daha önceleri hep okuduğum ve duyduğum şehirlerdeki kiralık bisiklet ünitelerini ilk kez Londra gezisi yaptığımda canlı canlı görmüştüm. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.