Viktorya Şelalesi - Zambiya

Gelecekte Trend Olacak 10 Seyahat Rotası

Siz de Paris ve Roma gibi her daim kalabalık olan, müzelerde uzun kuyruklar beklediğiniz,  gidilmesi farz olmuş Avrupa ülkelerinden sıkıldınızmı?

İşte size gelecekte trend olacak ve henüz keşfedilmemiş ilk 10 seyahat noktası..

10. Cape Verde

Cape Verde (Yeşil Burun Adası)
Cape Verde (Yeşil Burun Adası)

Afrika’nın batı yakasında bir ada ülkesi olan Cape Verde (Yeşil Burun Adası) dağlık manazarası, muhteşem kumsalları ve tertemiz sularıyla meşhur. Ayrıca ekonomik ve politik anlamda istikrar göstermesi gelecekte turizm sektörünün de artacağını gösteriyor.

9. Thailand

Phi Phi Adaları - Thailand
Phi Phi Adaları – Thailand

Özellikle son bir kaç yılın en trend noktlarından biri olan Thailand, geçen sene 27 milyon turiste ev sahipliği yaptı. Bangkok ise turistler için dünyanın en popüler şehri oldu. Ülkedeki siyasal olaylar turistleri hiç etkilememiş görünüyor.

8. Cambodia (Kamboçya) 

Angkor Wat - Kamboçya
Angkor Wat – Kamboçya

Kızıl Kmerler (Kamboçya’da milyonların ölümüne sebep olan radikal komunist hareket) gölgesinden kurtulan bu ülke artık istikrarlı ve turist sever hale geldi. Ormanın içine saklanmış olan eski bir tapınak olan Angkor Wat ülkedeki en çok ziyaret edilen yer. Ayrıca UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesine de alınmış olan bu tapınak gelecekte de popüler seyahat noktası olmaya aday.

7. Burma (Myanmar)

Bagan - Myanmar
Bagan – Myanmar

Güneydoğu Asya’da yer alan Myanmar yıllar süren yalnızlığından sonra yeni kurulan hükümetle birlikte yüzünü dünyaya çevirdi. Maceracı turistler de bu güzel ülkeyi keşfetmek için can atıyor. Fotoğrafta gördüğünüz yer ise antik bir kent olan (Pagan Krallığı başkenti) Bagan’a ait.

6. Gabon

Gabon'da Yağmur Ormanları
Gabon’da Yağmur Ormanları

Afrika’nın orta bölümünün batı yakasında yer alan Gabon’da inanılmaz vahşi bir hayata tanıklık edebilirsiniz. Turizm hizmetleri için yeteri kadar hazırlıklı olmasalar da bu yönlerini geliştirmek için harekete geçmeye başladılar.

5. Çin

Çin Seddi
Çin Seddi

Dünya’nın en hızlı gelişen ekonomilerinden biri olan Çin’de turistleri cezbetmek için sürekli olarak yeni otel, restoran ve müzelere yatırımlar yapılıyor. Ayrıca, 2013 yılında 129 milyon ziyaretçi sayısıyla gelecekte daha çok seyahatsevere kapılarını açacağa benziyor.

4. Angola

Angola
Angola’da şirin bir goril

Angola, güzel kumsallara ve şaşırtıcı vahşi hayata sahip. Ne yazık ki orta Afrika halen savaşın yaralarını sarmaya çalışıyor, yoksulluk ve yozlaşma da cabası. Bu yüzden henüz turist sever bir ülke olabilmiş değil, fakat bunların üstesinden geldikleri zaman zenginlikleriyle turizme açık olacakları kesin.

3. Zambiya

Viktorya Şelalesi - Zambiya
Viktorya Şelalesi – Zambiya

Afrika’nın en barışcıl ülkelerinden biri olan Zambiya, turistleri özellikle Viktorya Şelalesi ve Lower Zambezi Ulusal parkı ile cezbediyor.

2. Montenegro (Karadağ)

Montenegro - Karadağ
Montenegro – Karadağ

Muhteşem kumsalları, büyüleyici kasabaları, eski mimari güzellikleri ve inanılmaz dağlarıyla Karadağ son dönemde trend olan diğer bir seyahat noktası. Özellikle Yugoslav savaşlarından sonra yeniden kurulan ülke, seyahatseverlerin görülmesi gerekilen ülkeler listesine çoktan girmiş durumda.

1. Namibya

Namibya'daki artist çita :)
Namibya’daki artist çita 🙂

İşte listemizin bir numarası; Namibya. Orası neresi diye soranlarınızı duyar gibiyiz 🙂 Afrika kıtasının güney bölümünde yer alan Namibya’nın batı sınırının tamamı Atlas Okyanusu oluşturuyor. Değişik bir vahşi hayatı, sömürge mimarisini, çekici güzellikteki dağ, çöl ve kumsal manzaralarını keşfetmek istiyorsanız Namibya’yı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ayrıca dünyadaki resmedilmeye değer nadir yerlerden biri olan bu ülke, Afrika’nın güvenli bölgelerinden. Bu yüzden kıtadaki en ziyaret edilesi noktaların başında geliyor.

Şimdiden iyi seyahatler..

Ceren Bildiren

Kaynak: BusinessInsider

Hakkında Ceren Bildiren

Ceren Bildiren
Alsancak’ta doğmuş, hayatının 25 yılını İzmir’de geçirmiş, İstanbul’da yaşayan, İşletme Fakültesi Mezunu, SAP Kurdu, Retro düşkünü, Moda takipçisi, Sinema ve Tiyatro aşığı, Gülmeyi ve konuşmayı seven, Melih’in eşi..

Bunu okudunuz mu?

2015 Yılı Nasıl Geçti ?

Geçtiğimiz yıl bu zamanlarda Dünya Büyük dedik ve Ceren’le birlikte dünyayı yeniden keşfetmek için yola …

Bisikletle Çağdaş Yaşam

Daha önceleri hep okuduğum ve duyduğum şehirlerdeki kiralık bisiklet ünitelerini ilk kez Londra gezisi yaptığımda canlı canlı görmüştüm. …

12 comments

 1. Avatar

  Favorim ; #2. Montenegro (Karadağ)

  Karadağ ve diğer Balkan ülkeleri Vizesiz ve ekonomik olması açısından da cazip , Thailand ve Kamboçya uzak olmasalardı görmek isterdim , O ülkeler de ekonomik ancak uzak mesafe uçak biletleri değil.

  Salim
  Izmir

 2. Avatar

  Salim selam eger gercekden bılet fıyatı ıse sorunun utkrmıstan havayolları sabıt fıyatla 630 dolara taylanda ucuyo emın ol cok fazla degıl bu rota ıcın ve aktarmalı oldugu ıcın yolda cok uzak gelmeyeek sana ve tayland en az karadag ve bosna kadar ucuz bı ulke kesınlıklle gor derım

 3. Avatar

  Bence kafkasya bölgesi el değmemiş doyasıya muhteşem. Üstelik vizesiz ve yakın.

  • Avatar

   Setenay sana katılıyorum evet gozden kacırılmıs destınasyon orası ve bende bu yaz anne koklerım olan Abhazya yı gorucem sonunda :))

 4. Avatar

  Emrah Defalarca gittim ve gurupta götürdüm. Gidince göreceksin. Saklı cennet. döndüğünde gözlemlerini benimle paylaşırsan sevinirim. orada bir şeye ihtiyacın olursa lütfen çekinme. her türlü yardımcı olabilirim.

  • Avatar

   Gıdısı socı den planlıyorum alternatıfın varsa degerlendırırım ve artı nokta atıs gormem gereken yerler soyelebılırsen sevınırım,konaklama da buna dahıl :))

   • Avatar

    Abhazya için mecburen sochi. + olarak kıyı boyu şağsığ bölgesi var lazarevsky tuapse. biraz daha içerilere gidildiğinde Maykop kanyonlar ve nalchik Elbrus dağları görülmeye değer.

   • Avatar

    Sochıden aktarma nasıl olacak pekı? 🙂

 5. Avatar

  Abazya turlarına nasıl katılabilirim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.