Tüm Dünya’da Ücretsiz Wi-Fi Kullanmak

Bir zamane gezginine sorsalar seyahatte yanına alacağın olmazsa olmaz 3 şey ne olurdu diye internet bağlantısı kesin o listede başa oynar hele ki ücretsiz wi-fi olursa bu, tadından yenmez. 🙂 Biz gezginler için özellikle yurtdışındayken ekmek, su gibi değerlidir internet. Tabi bir o kadar da maliyetli maalesef. Bu nedenle de herkesin derdi bir ücretsiz wi-fi ağı yakalamak. Ben Rusya’ya gittiğimde bu sıkıntıyla hiç yüz yüze gelmemiştim. Neredeyse her mekanda şifresiz ücretsiz wi-fi bulabilmiştim ve bu bedava internet olayına karşı yorumumuz bu ilkede hala komunizm sürüyor, daha gözlerini açmamışlar bu Ruslar olmuştu 🙂 ama bu ücretsiz wi-fi olayı özellikle Avrupa’daysanız neredeyse imkansız hale geldi. Avrupa’da kaldığınız otellerde bile sizden wi-fi için ücret talep ediyorlar. Bir şirket te bu sorunu çözmek için ücretsiz bir akıllı telefon uygulaması geliştirmiş. Uygulamanın adı Wifi Map.

Wifi map

Bu uygulamada Dünya üzerinde 2 milyondan fazla wifi noktasına ve şifrelerine ulaşabiliyorsunuz. Sistem nasıl çalışıyor? sorusunu duyar gibiyim. Sisteme kullanıcılar kendi bildiği wifi şifrelerini ekliyor. Böylelikle sürekli olarak güncel kalan bir paylaşım ağı yaratılmış oluyor. Siz de uygulamayı kullanarak ücretsiz wi-fi sorununuza hızlı bir çözüm bulabiliyorsunuz. Uygulamanın IOS ve Android için farklı versiyonları bulunuyor. Uygulamanın Web sitesine Buradan ulaşabilirsiniz.

Etik mi tartışılır ama sık sık yurtdışına çıkıyor ve yüklü data faturalarına maruz kalıyorsanız bedava wi-fi uygulamasını bir deneyin derim 🙂

Selamlar..

Melih BİLDİREN

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

https://www.facebook.com/dunyabuyuk

https://instagram.com/dunyabuyuk/

https://twitter.com/dunyabuyukcom

Snapchat: dunyabuyuk.com

Hakkında Melih

Çanakkale’de doğmuş, hayatının 20 yılını İzmir’de geçirmiş, İstanbul’da yaşayan, D.E.U. İşletme Fakültesi Mezunu, Pazarlama İletişimi neferi, Havacılık tutkunu, Motosiklet aşığı, Pozitif, Gülmeyi ve konuşmayı seven, Ceren’in eşi,

Bunu okudunuz mu?

Yunan Adaları Kapı Vizesi Nasıl Alınır?

Merhaba, 1 Nisan 2015 – 31 Ekim 2015 arası tarihlerde geçerli olmak üzere Rodos, Meis, …

2015 Yılında Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler

Bu aralar sıklıkla internette gördüğümüz Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler ile ilgili bir şeyler yazmak istedim. Malum …

One comment

  1. Güzel bir tavsiye olmuş. Elinize sağlık. Hemen deneyeceğim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.