Mobil Cihazınız Hangi Ülkelerde Çalışıyor ?

Her yurtdışına çıktığımızda akıllı telefonlarımızın gideceğimiz ülkede ne kadar akıllı olduğunu, gidenlerden sorarak öğrenmeye çalışırız değil mi? Yani iphone ya da android kullanıyorsak ülkedeki GSM operatörlerine telefonumuz adapte olacak mı diye merak ederiz. Artık bunu öğrenmenin kolay bir yolu var..

Will My Phone Work sitesi size ülkedeki taşıyıcının akıllı mobil cihazınıza uyumlu olup olmadığını gösteriyor, siz sadece cihazınızın modelini yazıyorsunuz.

Will My Phone Work

 

Sitede şimdilik 4000 adet mobil cihaz modeli ve 700’den fazla operatör kaydı var ama her ay bunlara yenisi ekleniyor, ayrıca bu servis için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz 😉

Bu site sadece seyahat edenler için faydalı olmakla kalmıyor bunun yanında kullanılmış iphone veya android alıp satarken de mobil cihazınızın modelini belirterek kullanacağınız ülkedeki networke uygunluğunu test ediyorsunuz.

Görüntüde kendi telefon modelimin Yunanistan’daki kullanabilirliliğine göz attım, siz de kendinizinkini merak ediyorsanız BURAYA tıklayarak sorgulama yapabilirsiniz.

Herkese güzel haberler alacağı bir hafta diliyorum 🙂

Ceren Bildiren

kaynak: businessinsider.com

Hakkında Ceren Bildiren

Alsancak’ta doğmuş, hayatının 25 yılını İzmir’de geçirmiş, İstanbul’da yaşayan, İşletme Fakültesi Mezunu, SAP Kurdu, Retro düşkünü, Moda takipçisi, Sinema ve Tiyatro aşığı, Gülmeyi ve konuşmayı seven, Melih’in eşi..

Bunu okudunuz mu?

Yunan Adaları Kapı Vizesi Nasıl Alınır?

Merhaba, 1 Nisan 2015 – 31 Ekim 2015 arası tarihlerde geçerli olmak üzere Rodos, Meis, …

2015 Yılında Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler

Bu aralar sıklıkla internette gördüğümüz Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler ile ilgili bir şeyler yazmak istedim. Malum …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.