Yurtdışında Limitsiz WhatsApp Kullanımı Nasıl Olur?

Merhaba,

Biz gezginler için faydalı olabilecek bir yeniliğe daha rastadım ve sizlerle paylaşmak istedim. Dünyabüyük prodakşın gururla sunar 🙂 Bu yeniliğin adı WhatSim. Bu yenilik size Dünya’nın neresinde olursanız olun WhatSim kartınızla 1 yıl boyunca ücretsiz ve sınırsız WhatsApp yazışması yapabilmenizi sağlıyor. Şirketin belirttiğine göre 150 ülkede 400 den fazla operatör aracılığıyla bu kartı kullanabiliyorsunuz. Ülke listesi için tıklayın.

Bildiğimiz üzere bu WhatsApp, ilk çıktığı zamanlarda gençlerin chat yaptığı bir oyuncakken, artık iş hayatında bile WhatsApp kullanmayan kalmadı. Bir bakıyorsunuz patronunuz veya direktörünüz size WhatsApp’tan birşeyler yazmış. 🙂 Konu bu halde olunca bu şekilde bir uygulama da gayet yerini bulmuş geldi bana. Zeromobile isimli bir italyan firma da bu popüleriteden yola çıkıp WhatSim sim kartını piyasaya sürmüş.

whatsim

Nasıl Satın alacağız?

WhatSim’i online olarak sipariş edebiliyorsunuz. Web sitesine Buradan ulaşabilirsiniz. İlk alırken bir sefere mahsus 10€ ödüyorsunuz. 5€ da kargo bedeli var. Sim kart size normal, micro ve nano olarak kırılımlı şekilde geliyor. Yani istedğiniz akıllı telefonda kullanabiliyorsunuz. Telefonunuza taktıktan sonra artık 1 yıl boyunca bunu kullanarak Dünya’nın her yerinde ücretsiz WhatsApp yazışmalarınızı yapabiliyorsunuz.

WhatSim ile yazı hariç resim video gibi dosyaları nasıl göndereceksiniz?

Adamlar WhatSim kullanıcıları için bu konuyu da düşünmüş ama tabiki extra ücret karşılığı :). 5€ karşılığı 1.000 kredi satın alabiliyorsunuz. Bu kredilerinizle de resim ve video gibi imaj gönderilerinizi yapabiliyorsunuz. Bu ücretlendirme kullandığınız ülkeye göre değişiklik gösterebiliyor.Örneğin Belçika’daysanız 1 foto gönderiminin bedeli 20 kredi, video ise 100 kredi. Kanada’da iseniz foto 150, video 600 kredi. Ülke ücretlendirme listesini aşağıdaki fotoğrafta bulabilirsiniz. Aynı zamanda bu linki tıklayarak firmanın web sitesinden ücretlendirmelere ulaşabilirsiniz.

Whatsim Ülkeler

Tabi bu WhatSim, kafanızı yormadan ve uğraşmadan tüm Dünya’da iletişiminizi koparmadan gezebileceğiniz bir yardımcı. Bunun haricinde de gittiğiniz ülkede yerel sim kartlar edinip belki de yer yer daha ucuza aynı şeyi yapabilirsiniz. Ben bu zamana kadar gittiğim birçok ülkede yerel sim kullananlardanım. Ama bunu da deneyeceğim. Benden söylemesi, Karar sizin 🙂

Şimdiden iyi seyahatler herkese..

Selamlar..

Melih BİLDİREN

Kaynak: makeuseof.com

Hakkında Melih

Melih
Çanakkale’de doğmuş, hayatının 20 yılını İzmir’de geçirmiş, İstanbul’da yaşayan, D.E.U. İşletme Fakültesi Mezunu, Pazarlama İletişimi neferi, Havacılık tutkunu, Motosiklet aşığı, Pozitif, Gülmeyi ve konuşmayı seven, Ceren’in eşi,

Bunu okudunuz mu?

Yunan Adaları Kapı Vizesi Nasıl Alınır?

Merhaba, 1 Nisan 2015 – 31 Ekim 2015 arası tarihlerde geçerli olmak üzere Rodos, Meis, …

2015 Yılında Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler

Bu aralar sıklıkla internette gördüğümüz Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler ile ilgili bir şeyler yazmak istedim. Malum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.