J’Adore Chocolatier Asmalımescit / İstanbul

Merhaba,

İstanbul’da Çikolata tutkunu olup kendini bir masalın içerisinde bulmak isteyenler için doğru adreslerden biri J’adore Chocolatier. Bu küçük ve butik çikolatacının 8.5 yıllık mazisi var. Fakat gidip gördüğünüzde size en az 100 yıldır orada ve aileden gelen bir gelenekle devam ediyor izlenimi yaratıyor bu sıcak mekan. Ben 8.5 yıllık olduğunu öğrendiğimde gerçekten şaşırmıştım.

Mekanın önünde her daim uzun bir kuyruk oluyor. Buna şaşırmayın derim. Oturma salonu çok küçük ve pek ferah olmadığından içerideki insanlar yeterli doz çikolatalarını aldıktan sonra 🙂 çıkıyorlar. Bu nedenle bu uzun kuyruk sizi korkutmasın çok ta bekliyor sayılmazsınız.

Daracık oturma salonunda yaklaşık 5-6 masa var. Sadece çikolata ürünlerinin olduğu menüden gözünüze yakışanı seçiyorsunuz ve şov başlıyor. ( Fiyatlar 10-15 TL aralığında )

J’adore’un favori ürünü Oh la la Beatrice. Islak kek üzerine erimiş çikolata ve meyve parçaları ile yapılan bu ürün gerçekten aklını alıyor insanın. Profiterollü pastayı sıcak çikolatayı da deneyin derim..

Bunların yanında alt katta satılan çikolatalar da el yapımı. Kilosu da 85TL civarında.

Mekan İstiklal caddesinde Galatasaray Lisesi’ni geçtikten sonra ileride sağdan 2. sokakta (Kilise Sokağı). Bu daracık sokağın en sonunda kilise girişinin tam yanındaki köşede ne kadar saklansa da J’adore gerçekten çok popüler 🙂

Jadore Chocolatier&Cafe – İstiklal Cad./Emir Nevruz Sok. No:22

J’adore bizim Taksim’deki favorimiz. Gittiğimizde uğramadan etmeyiz. Denemesi sizden.. Şimdiden afiyet olsun.

Selamlar..

Melih BİLDİREN

Hakkında Melih

Melih
Çanakkale’de doğmuş, hayatının 20 yılını İzmir’de geçirmiş, İstanbul’da yaşayan, D.E.U. İşletme Fakültesi Mezunu, Pazarlama İletişimi neferi, Havacılık tutkunu, Motosiklet aşığı, Pozitif, Gülmeyi ve konuşmayı seven, Ceren’in eşi,

Bunu okudunuz mu?

Fethiye Gezilecek Yerler

İnsanoğlunun aklına tatil denince ilk akla gelen deniz, kum, güneş üçgenin buluşması gelir. Malum yoğun, …

Madrid Gezilecek Yerler

Bu şehri anlatmaktan da yazmaktan da asla bıkmam gibi geliyor, yeri bizde bir ayrı. Cerenle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.